Infopäev koos vahvate Saaremaa õpilastega!

Infopäev koos vahvate Saaremaa õpilastega!

VeniVidiVici Õpilasvahetus pakub igakuiselt koolidele võimalusi kutsuda meie programmi esindajaid enda kooli infotundi tegema. Kuivõrd tegu oleks üsna suure ettevõtmisega, pakume infopäeva võimalust ühe kandi koolidele samal päeval. Nii saimegi kirja kolmelt Saaremaa koolilt – Tornimäe Põhikool, Leisi Keskkool, Kuressaare Gümnaasium – kes kutsusid VeniVidiVici meeskonnaliikmeid Eesti-sisese õpilasvahetuse kohta rääkima.

Infotunni planeerimine nõudis veidi suuremat eeltööd, kuna lisaks mandrile liiklemisele tuli arvestada ka praamiliiklusega saare ning mandri vahel. Seetõttu tegimegi õhtu enne vahepeatuse Pärnus, et 24.01 hommikul puhanuna praamiga Saaremaale sõita ja koolidele positiivseid emotsioone jagada.

Päeva alustasime armsa Tornimäe PK kooliperega. Pildil VeniVidiVici esindaja Gerle (vasakul) ning vahetusõpilane Brita (paremal).

Juhuse tahtel algas meie infopäev Tornimäe Põhikoolist, mis oli ühtlasi külastatavatest koolidest ka kõige väiksem, kuid kindlasti väga hubane ja armas. Edasi liikusime juba natuke suuremasse Leisi Keskkooli, mis oli meie infotundide läbiviijate jaoks kindlasti kõige moodsam ja parimate võimalustega koolimaja. Viimasena võtsime ette Kuressaare Gümnaasium, mis oli selle päeva suurim kool – kohe harjumatu oli väiksematest maakoolidest suurde linnakooli minna.

Koolipered olid kõik väga toredad ning võtsid meid lahkelt vastu. Tornimäe Põhikoolist saime kaasa armsad meened, Leisi Keskkoolis tehti meile suur ringkäik. Kuressaare Gümnaasiumis pikemalt ringi vaadata kahjuks ei saanud, kuna ajaliselt oli üsna kiire. Sellegipoolest oli tore näha, et olenemata sellest, kui palju aega ühes koolis veeta saime, oli igas kooliperes huvilisi, kes esitasid meile küsimusi ja pärast infotundi ka lisainformatsiooni tulid küsima.

 

Vasakul on pilt Leisi Keskkooli õpilaste loodusfotodest, millest pandi kokku suur kalender. Parempoolne pilt kujutab sisebasseini, mida õpilastel võimalus kasutada koos mullivanni ning saunaga.

Selleks, et infotund ei oleks igav teooria, võtsime endaga kaasa ka reaalselt vahetuses käinud Saaremaa õpilase Brita, kes rääkis kõigile enda vahetuskogemusest Tartu Aleksander Puškini Koolis – lisaks sellele, et kool asub niivõrd kaugel tema kodukohast, on tegemist vene õppekeelega kooliga. Brita lood tegid kõigil tuju heaks ja ajasid mitmel korral kõiki naerma – suur aitäh Sulle, Brita, et meie infotunni enda lugudega niivõrd põnevaks muutsid!

 

Brita jagamas enda vahetuskogemusi Kuressaare Gümnaasiumi õpilastega.

Soovime tänada kõiki kolme koolipere selle eest, et meid külla kutsusite. Loodame, et ka teised koolipered soovivad meid endale külla kutsuma – oleme kutsetele avatud. Kõigil huvilistel palume kirjutada aadressile vvvopilasvahetus@gmail.com, et saaksime üheskoos sobiva aja kokku leppida.

Ilusat koolinädala jätku!

Gerle Trifanov

Pole kommentaare

Kommenteeri