Mõnus nädalakene väikeses maakoolis

Mõnus nädalakene väikeses maakoolis

Olen Viljandi Paalalinna Kooli 9.a klassi õpilane, kes tänu VeniVidiVici Õpilasvahetuse programmile nädalaks ajaks Holstre Kooli sattus. 

Kõige suurem erinevus Paalalinna ja Holstre kooli vahel on õpilaste arv. Holstres on 50-60 õpilast, Paalalinnas on juba mina klassis ainuüksi 23 õpilast. Minu klassis on kaks inglise keele gruppi ja kolm B-keele gruppi.

Kuna kool on väike ja kõik teavad kõiki, siis esmaspäeval kooli tulles langes kõigi pilk minule. Oma klassis ma kahjuks suhtlen ainult Melanyga, teiste jaoks olen võõras, aga mind ei ignoreerita.

Väga huvitav on veel see, et nädalas on üks joonestamise ja käsitöö tund. Minu koolis on neid nädalas kaks ja teisel poolaastal pole neid üldse. Teistsugune on ka see, et poiste ja tüdrukute kehalise kasvatuse tunnid on eri päevadel ja 6.-9.klassidel koos. Lisaks meeldis mulle ka koolisöök, sest kokad teevad ise kohapeal süüa – minu kodukoolis tellitakse toitu sisse.

Muidugi on ka kool ise väga plus ja õpetajad on toredad. Sain selles nädalal nii keemia kui ka füüsika, mis muidu on minu jaoks võõrad teemad, selgeks.

Soovitan kõigil huvilistel VeniVidiVici Õpilasvahetuse programmiga osaleda teise kooli õpingutel nädal, kaks või isegi kuu.
——
Margery-Meribel Grünthal
Viljandi Paalalinna Kool

Pole kommentaare

Kommenteeri