Vahetuskogemus sõprade keskel

Vahetuskogemus sõprade keskel

Mina õpin Jüri Gümnaasiumi 9. a klassis. Olin vahetusõpilaseks Raasiku Põhikoolis 21.01-25.01.2019. Valisin selle kooli just sellepärast, et ma ise õpin suures koolis, kus käib 1206 õpilast. Ma teadsin, et Raasiku koolis on ligi 200 õpilast. Arvasin ja lootsin, et seal koolis on vaiksem õpikeskkond – oli ka.

Meile käidi VeniVidiVici programmist rääkimas esmaabilaagris ühel õhtul. Seejärel siis ma tegin sõpradele nalja, et mis te arvate, kui ma tuleks nädalaks teie kooli. Sõbrad olid väga üllatunud kui ma neile sellest rääkisin. Pärast sai selle mõttega veel mängitud ja kui see muutus tõsiseks, siis rääkisin ka kodus vanematega. Esialgu mõtlesin minna kaheks nädalaks, kuid emaga arutades ja arvestades lõpukassi sai otsustatud üks nädal.

Mu sees võtsid võimust vaid positiivsed tunded, sest ma teadsin, et seal on kõik mu sõbrad, midagi halba ei saa juhtuda ja kõik saab minna paremaks.

Nii oligi, mulle väga meeldis Raasiku koolis! Klassikaaslased olid mu vastu väga sõbralikud ja vastutulelikud. Õpetajatega sain ma väga hästi läbi. Kohe kui ma esimesse tundi astusin siis, need, kes mind ei tundnud, küsisid kohe mu käest, mis koolist ma tulen jne ning hakkasid kohe suhtlema.

Poistiivsena sellest koolist jäi mulle meelde see, et kooli peal on mängud mida lapsed ja noored mängivad. Tundides ja õppimises meeldis see, et õpetajad lasevad nii vene – kui inglise keeles väljendeid pähe õppida, jutustada ja dialooge lugeda. Pooltel õppeainetel olid meie kooliga samad õpikud ja töövihikud,Suzuki Fairings, mis oli mulle meeldiv üllatus. Kaks õpetajat olid ka samad, see tähendab, et töötavad ka Jüri koolis. Õpetajatel oli ka suur üllatus mind näha teises koolis. Väga meeldis, kuidas direktor annab ühiskonnaõpetust. Ta tegi ühes tunni rühmatööd, kus me pidime poolt- ja vastuväiteid leidma ja see oli huvitav ja teistsugune kui mu päriskoolis. See mulle väga meeldis.

Jah ma soovitan oma sõpradel ja teistel noortel programmis osaleda, sest see on nii tore vaheldus näha kuidas toimuvad asjad teises koolis. Kuidas seal õpetatakse, mida tehakse vahetunnis, milline on koolisöök jne. Selle nädalaga muutud palju julgemaks, sest sa suhtled võõraste õpetajatega, keda sa pole kunagi ennem näinud,yamaha fairings, samuti teiste eakaaslastega ja ka koolitee on hoopis teine.
—–
Marin Möllits
Jüri Gümnaasium

Pole kommentaare

Kommenteeri