Lehel on leitavad erinevad korduma kippuvad küsimused koos vastustega. Kui sa ei saa oma küsimustele vastuseid või soovid täpsustada, võta julgelt ühendust: info@venividivici.ee
KKK – korduma kippuvad küsimused
Mis klasside õpilased saavad õpilasvahetuses osaleda?
7.-12.klasside õpilased.
Mis perioodide vahel saan õpilasvahetuse puhul valida?
Õpilasvahetus kestab 1, 2 või 4 nädalat. Nelja nädala puhul on kriteeriumiks see, et tuleb valida teise õppekeelega kool.
Kas saan osaleda õpilasvahetuses mitu korda?
Jah, osalemise arv ei ole paika pandud, on võimalik osaleda mitu korda ka ühe õppeaasta jooksul eeldusel, et kodukool on sellega nõus.
Kui palju maksab õpilasvahetus?
Ühe- või kahenädalase õpilasvahetuse osalustasu on 30eurot. Neljanädalases õpilasvahetuses osalemine on tasuta.
Kes maksab osalustasu?
Osalustasu maksab tavaliselt kas vahetusõpilane või lapsevanem.
Milliste koolide vahel saan valida, kui tahan õpilasvahetuses osaleda?
Liitunud koolide nimekirja leiad meie koduleheküljelt.
Kui kool, kuhu tahaksid minna, ei ole meie programmiga liitunud, võta meiega ühendust ja uurime võimalusi.
Kui mulle vahetuskoolis väga meeldib, kas saan jääda kauemaks?
Kui kõik osapooled (kodukool, vastuvõttev kool, lapsevanem ning majutav pere) on sellega nõus, siis oleme nädala võrra õpilasvahetust pikendanud.
Mis on esimene samm, mida pean tegema, kui tahan õpilasvahetuses osaleda?
Oled esimese sammu juba teinud ning meie kodulehele jõudnud!
Selleks, et saaksime juba hakata Sinu vahetusperioodi organiseerima, palume saata täidetud vahetusõpilase ankeedi. Kui vajad ankeedi täitmisel abi, võta julgelt meie koordinaatoriga ühendust: info@venividivici.ee
Kui minu kodune keel on vene keel, aga õpin eesti koolis, siis kas saan neljanädalases õpilasvahetuses osaleda?
Neljanädalase õpilasvahetuse puhul on oluline valida teise õppekeelega kool. Kui soovid minna sama õppekeelega kooli, siis see võimalus on olemas, kuid vahetusperioodi pikkus saab olla üks või kaks nädalat.
Mis kulud katab 200€ stipendium?
Stipendium on mõeldud (osaliselt) elamiskulude katmiseks vahetusperioodil: toitlustus, õppevahendid, kultuurilised tegevused. Sõidukompensatsiooni maksab MTÜ VeniVidiVici eraldi välja peale vahetusperioodi kulutšekkide alusel ning see stipendiumi alla ei kuulu.
Kas koos sõbrannaga saan ka vahetusse minna ühte kooli?
Jah, õpilasvahetuses saab osaleda ka koos sõbranna/sõbraga, kuid tuleb arvestada, et koolid võivad paigutada vahetusõpilased erinevatesse klassidesse. Kuigi võimalus on mitmekesi osaleda, siis ehedama kogemuse eesmärgil soovitame õpilasvahetuses osaleda üksinda.
Kas vahetusperioodil saadud hinded kantakse ka kodukooli?
MTÜ VeniVidiVici saadab enne vahetusperioodi vahetusõpilastele hinnetelehe, mis tuleks välja printida ning vahetuskooli kaasa võtta. Hinnetelehele kannavad vahetuskooli õpetajad vahetusperioodil saadud hinded koos töö sisuga.
Kui koolidel on võimalus, luuakse vahetusõpilasele ka Stuudiumi/eKooli konto.
Kas saan vahetusperioodi ajal sõita koju ja tagasi ning kas see kulu kompenseeritakse?
Meie programmiga liitunud koole on igast Eesti maakonnast ning sellega seoses võivad kulud olla päris suured. Arutame individuaalselt iga vahetusõpilasega selle läbi, mis kulud katame ja millised kulud mitte.
Kas majutavale perekonnale on ettenähtud tasu?
Eraldi tasu majutavatele perekondadele ei ole. Neljanädalase õpilasvahetuse puhul saavad vahetusõpilased 200euro suuruse stipendiumi, mis katab osaliselt kulusid ka majutavale perekonnale.
Kas saan minna vahetusõpilaseks kooli, mida ei ole nimekirjas?
Kui Sul on soov minna kooli, mida ei ole meie nimekirjas, siis palun anna meile sellest teada. Soovitame antud kool panna ankeeti esimese valiku kooliks, kuid võimalusel lisada ankeeti ka teise ja kolmanda valiku kool. Võtame ühendust kooliga, kuhu soovid kõige rohkem minna. Kui mingil võimalusel ei ole see võimalik, uurime ka teisi variante.
Kui kaua võtab vahetuse organiseerimine aega?
Kindlat aega, mis kulub õpilasvahetuse organiseerimisele, ei ole. Vahetusperioodi organiseerimine sõltub erinevatest asjaoludest ja varieerub. Kui kool on meie programmiga liitunud, õpilasel on olemas majutus või on soov vahetada kooli linna-siseselt, oleme vahetuse organiseerinud ka ühe nädalaga, kuid on ka juhuseid, kus vahetusperioodi organiseerimine võtab aega mitu kuud.
Kas saan elada oma sõbranna juures vahetusperioodil?
Vahetusperioodi jooksul võimalik elada sugulaste, tuttavate ja ka sõprade juures, kuid eeldame, et majutavas perekonnas on täiskasvanud vastutaja/vastutajad. Sõlmime enne vahetusperioodi majutava perega lepingu.