Neljanädalane õpilasvahetus

Neljanädalane õpilasvahetus on 7. – 12. klasside õpilaste võimalus õppida neli nädalat teise õppekeelega koolikeskkonnas. Õpilasvahetuse puhul on võimalik võõras keelekeskkonnas aktiivselt eesti keeles suhelda, tutvuda uue keskkonna tavade ning kommetega, luua püsivaid sõprussuhteid uute klassikaaslastega. Eesmärgiks on pakkuda noortele võimalust lisaks koolitundide teoreetilisele osale eesti keelt reaalselt suheldes praktiseerida. Kõik, kes osalevad neljanädalases õpilasvahetuses, saavad taotleda stipendiumi, mille suuruseks on 250* eurot.

*Summast arvestatakse maha tulumaks 20%.

 

Soovin õpilasvahetuses osaleda, kuidas see käib?
Selle jaoks, et neljanädalases õpilasvahetuses osaleda, tegutse järgnevalt:
1. Pea nõu enda vanemate ja kodukooliga, kas nad on nõus sellega, et vahetuses soovid osaleda;
2. Vali meie koolide nimekirjast välja eesti õppekeelega kool;
3. Täida ära vahetusõpilase ankeet (vaata siit) ning saada see meiliaadressile info@venividivici.ee kas digitaalselt allkirjastatult või kirjaliku allkirjaga;
4. Oota edasisi juhiseid VVV koordinaatorilt.

Kuidas kõik alguse sai?

Osalesin VVV õpilasvahetuses 2018. aasta alguses ja õnneks sattusin Abja Gümnaasiumi, kus elasin õpilaskodus ühe kuu joksul. Just tänu sellele, et ise pidin oma vaba aega ja toitlustust korraldama, sain uusi sõpru õpilaskodu köögis, koolikooris ja ujulas, kus käisin peale koolipäeva lõppu. Just alates sellest kuust mul algas uus peatükk elus - ma hakkasin tundma märgatavalt rohkem kuuluvust eesti kogukonda ja kultuuri, mul paranes nii keeleoskus kui ka ühiskondlik ja kultuuriline arusaam. Ma sain sõpradeks suurepäraste inimestega, kellega siiamaani aeg-ajalt suhtlen ja oleme alati valmis teineteist aitama.

Vladislav Virtonen