Vilistlaste nädal – Triine

Vilistlaste nädal – Triine

Triine õpib Tartu Ülikoolis sotsioloogiat ja infoteaduseid, kõrvalerialana riigiteaduseid ning ühtlasi töötab ta osakoormusega MTÜ Robootikas koostööde ja partnerlussuhete vallas. Lisaks on Triine Eesti Euroopa Liidu noordelegaat ja juhib Sotsioloogiaüliõpilaste Liitu.

Triine osales VeniVidiVici õpilasvahetuses 2019. aastal ehk 8.klassis, selle raames läks ta Pärnust õppima Tallinnasse Rocca Al Mare kooli. Koolivalik sai tehtud just selline, sest Triine soovis, et tema vahetuskool oleks tema kodukoolist võimalikult erinev.

Valisin vahetuskooli selle järgi, et ta erineks mu enda koolist võimalikult palju. Rocca on erakool, neil on koolivorm ja Tallinn on juba linnana piisavalt erinev – sobis! Erinevusena jäi meelde ka see, et õpilased said kehalise kasvatuse aine raames ise valida, millise spordialaga tegelevad. Valikus oli ragbi, jäähoki, tennis, ujumine jne.

See klass, kuhu ma läksin, oli just tulnud tagasi keelereisilt, seega põnev oli jälgida, kuidas reisist ka teistes tundides (peale inglise keele) räägiti ja arutleti. Vahetusperioodi ajal toimus tallinnas ka World Music Days, kus olin vabatahtlik ning see oli ka põnev ja meeldejääv kogemus ning aitas end uues linnas kodusemalt tunda. “

Küsisime Triinelt, kas on midagi, mida ta oma õpilasvahetusest kaasa võttis:

“Vahetuskoolist sain endale toredad sõbrad-tuttavad! Samuti ka huvi selle vastu, kuidas koolides saab õppetegevus olla korraldatud nii mitmel eri viisil.

Lisaks päris mitu huvitavat faktikest, mida vestluste käigus öelda – “tead, Roccas tehakse seda üldse nii” või “näed, siit ma läksin iga päev bussile, kui Tallinnas elasin” jne.

Lisaks palusime Triinel soovitada õpinippe praegustele 7.-12.klasside õpilastele:

“Pähe tekkis kolm mõttetera, mis mind õppimise ja toimetuste käigus aidanud on. Igaüht neist on vaja erineval hetkel, aga kui tunnen, et miski mulle palju pinget tekitab või ärritab, siis üks neist ikka aitab:

* Teed asju täpselt nii kaua, kui nendeks aega võtad – võin mõnda ülesannet vabalt teha 5 tundi, aga kui panen endale tähtaja, et 2h pärast on valmis, siis enamasti saab see (ligikaudu) selle ajaga valmis ka

* Iga asi ei väärigi Sinu parimat pingutust – see lause, et “lihtsalt anna endast parim” võib päris hulluks ajada, kui oled inimene, kes tahakski siis endast maksimumi anda ja lühikesele ülesandele 10h keskenduda. Tihtipeale piisavalt hea on piisavalt hea.

* Kolmas mõttetera on pigem soovitus harjutada testiks õppimise või kodutöö lahendamise alustamist varem kui pool päeva enne tähtaega. Hiljem elus on päris tore, kui oled efektiivselt õppinud, vahedega korranud ja mäletad ka 20aastaselt, mida põhikooli bioloogias või ajaloos õppisid, see laiendab oluliselt Su silmaringi. Lisaks teadmistele õpid koolis ka seda, kuidas õppida ja milline tegutseja-õppija sa oled – ära unusta seda märgata ja enda kasuks tööle panna. Edaspidi on palju kergem hakkama saada, kui oled harjunud õppima nii, et teemad päriselt selgeks saavad.”

Pole kommentaare

Kommenteeri