Armusin sellesse väikelinna

Armusin sellesse väikelinna

See oli väga hea ja huvitav kogemus, tunnen, et parandasin oma eesti keelt. Mulle ka meeldis väga õppida teises koolis, kus oli erinev haridussüsteem. Koolitundide abil sain eesti kultuuri süveneda.
Näiteks kirjandustundides rääkisime eesti luuletajatest ja kirjanikest ning muusikatundides laulsime kauneid laule.
Võin öelda, et armusin väga väiksesse ja hubasesse linna, mul oli rõõm elada seal ja käia kohvikutes ja heas koolis. Vaatamata sellele, et ma oma klassikaaslastega eriti ei suhelnud, õnnestus mul siiski kohtuda huvitavate inimestega ja hoian nendega jätkuvalt ühendust.
Jagan teiega kirja, mille saatsin ühele oma õpetajale.


Vahetusõpe esimene nädal on lõppenud, kirjutan teile, et jagada oma muljeid.
Ühiselamus, kus me elame, on hea, siin on väga vaikne ja koht on väga ilus, öösel võib näha hämmastavat tähistaevast. Me elame linnast väljas, busse käib vähe ja nad sõidavad väga harva, kooli peab sõitma 15min bussiga ja veel 15 min jalgsi ning kooli jõuame pool tundi enne tundide algust, muid võimalusi meil kahjuks pole..
Nende kool on väga ilus ja mugav, koosneb kahest hoonest – uus ja vana. Koolis on kolm gümnaasiumiastet ja igas on 6 õppesuunda! Mina ise õpin sotsiaalselsuunal. Mulle väga meeldivad õpetajad ja nende õpetamisstiil.Tunnid on enamasti loengute vormis.Kirjanduse-,kunsti- ja muusikatunnid on minu jaoks väga huvitavad. Meie kirjandusõpetaja on eesti kirjanik ja kirjanduskriitik Paavo Mattis ja nüüd ma loen Haruki Murakami raamatut eesti keeles! Kunsti- ja muusikatundides on meil ajalugu, kuid õpetajad räägivad väga huvitavalt. Muusikas on meil arvutimuusika lühikursus, esimestes tundides õppisime pärimusmuusikat ja regilaulu ning seejärel koostasime arvutiprogrammi abil regilaulu põhjal sämpli. Reedel kunstis oli meil loeng Eesti impressionistidest, seda jutustas meile Tartu Ülikooli professor, sain palju teada ja lähen varsti kunstinäitusele kus asuvad Villem Ormissoni maalid. Kõige keerulisem on muidugi eesti keele ortograafia. Aga kõik kohtlevad meid hästi ja probleeme pole.
Nädal möödus väga kiiresti, tundides saan kõigest aru ja mulle väga meeldib tunne, et oleme süvenenud eesti kultuuri.. Viljandi õhkkond on väga meeldiv. Tänaval on alati udu ja taevas on hall, aga see annab linnale võlu.

Söömise pärast ei pea me muretsema. Sööme 3 korda päevas, hommikusöögiks on hommikuhelbed, siis koolis ja õhtul valmistame ise õhtusöögi. Meil on toas külmkapp, seega kõik on olemas. Lugesin juba seda raamatut ära, mida meile kirjanduse kodutööks andsid ja mul on nüüd vaja kirjutada sellele raamatututvustuse, lugemisprotokoll ja homme tunnis kokkuvõte (400 sõna).Loodan, et saan sellega hakkama. Ja homme on meil ka matemaatika kontrolltöö, nii et päev tuleb raske. Teisipäeval käisin klassivennaga Viljandi Rahva Muuseumis, maalide näitusel, mulle väga meeldis! Siis jalutasin linnas, käisin antiigipoes ja kohvikus. Ilm on ikka sama – udu ja vihm.

Tahan tänada VeniVidiVici organisatsiooni ja kõiki töötajaid sellise suurepärase programmi loomise ja toetamise eest, mis annab õpilastele võimaluse õppida, elada teises kohas ning õppida eesti keelt!

Mari-Anna, Tallinnast

Pole kommentaare

Kommenteeri