Eestikeelses koolis õppimine andis mulle võimaluse sukelduda Eesti kultuuri ja keelde

Eestikeelses koolis õppimine andis mulle võimaluse sukelduda Eesti kultuuri ja keelde

Olen väga ambitsioonikas inimene, kes seab eesmärke ja on valmis nende poole minema. Mul on unistus ja ma ei istu käed rüpes ega oota selle täitumist, vaid pingutan, lähen ja töötan selle nimel. Usun, et eesmärk on alati midagi, milleni on võimalik jõuda, kuid kõige tähtsam on tööd teha. Minu tänaseks unistuseks ja eesmärgiks on õppida ära eesti keelt, võtta vastu uut väljakutset tuhandete elanikutega linnas, saada eriliseks, kui mitte välimuselt, vaid mõttelt silma paistavaks, oma mõtete väljendamise oskuseks.

Esimene asi, mida ma õpilasvahetuse käigus sain, oli uus perspektiiv kultuuride ja keelte kohta. Eestikeelses koolis õppimine andis mulle võimaluse sukelduda Eesti kultuuri ja keelde. Lisaks sellele minu keeleoskus eesti keeles on paranenud oluliselt. Samuti olen saanud uusi sõpru ja loonud sidemeid inimestega.

Mis puudutab eneseavastust, siis olen õppinud, kui kohanemisvõimeline ma olen. Uues keskkonnas ja uute inimestega suhtlemine on nõudnud minult avatust ja valmisolekut uuteks kogemusteks. Ma olen avastanud, et olen rohkem avatud uutele kogemustele ja valmis proovima uusi asju. Samuti olen õppinud olema sallivam ja mõistvam teiste erinevuste suhtes.
Kogu see kogemus on aidanud mul paremini mõista enda tugevusi ja nõrkusi ning kujundada oma tulevikuplaane.

Üks päev otsustas mu koolipere korraldada tõeliselt eestipärase elamuse. Nad viivad mu metsa, et tutvustada Mustamäe loodust, ja korraldasid metsaorienteerumise. Meie meeskond sai esikoha.

Siin on mõned põhjused, miks soovitan teistel noortel õpilasvahetuses osaleda:
Kultuuriline rikkus
Keeleõpe
Iseseisvus
Uued sõprussuhted
Maailmapilti avardamine
Isiklik areng
Tulevased võimalused
Kasulik kogemus
Väljakutse iseendale

Vladimir Narvast

Pole kommentaare

Kommenteeri