Kiire ja meeleolukas vahetusperiood Elva Gümnaasium

Kiire ja meeleolukas vahetusperiood Elva Gümnaasium

Sel korral jagame vahetuskogemust tavapärase jutu asemel hoopis õpilase igapäevaste sissekannetega Facebookis. Mõnusat lugemist!
——

Noniii. Täna oli minu esimene päev vahetusõpilasena???? Kooli jõudes ootas Jaana mind garderoobide ees ning võttis mind ilusasti vastu. Essa tund oli kirjandus, mis oli kerge, sellele järgnes inglise keel, saksa keel, matemaatika, 2 kehalist ja loodusõpetus. Väga tore oli ning ootan huviga järgmiseid koolipäevi????.

Mariette esimesel koolipäeval koos oma uue klassiõe ja tugiisiku Jaanaga.

Heihopsti! Täna oli minu teine päev vahetusõpilasena. Tänane päev algas trenniga Auras, seejäärel suundusin kooli, kus niisama kaks tundi istusin, kuna õpetaja oli haige ja tunnid jäid ära. 3. tund oli kirjandus, siis oli inglise keel, matemaatika, eesti keel ja arvutiõpetus. Peale kooli suundusin ma korraks “koju” ja siis otse trenni. Trenn polnud raske ega ka kerge, ehk vahepealne???? Pilti tänasest kahjuks pole???? Homme jälle!????

Natuke eilsest, kuna väsimuse töttu unustasin???? Eilne päev algas koolis kogunemisega, peale seda geograafia, matemaatika, ajalug, inglise keel ja saksa keel. Peale kooli korra koju ja kohe trenni????
Tänasest. Hommik algas trenniga, peale seda koju, mitte kooli, sest täna oli meil e-õppe päev, mis näeb välja selline, et kodus tuleb iseseisvalt teha etteandud ainete ülesandeid, kui see tehtud, siis trenni????

Ujula, kus Mariette vahetusperioodi vältel trenni tegi.

Nii. Nädal vahetusõpilasena on läbi, nädal veel minna. Tänased tunnid olid geograafia, ajalugu, bioloogia, saksa keel ja inimese õpetus. Ja kuna nädal on möödas toon välja erinevusi võrreldes Türi Põhikooliga:
Elvas pole koolikella, Türil on;
Elva koolitoidu valik on suurem; pikad vahetunnid on 20 minutit, Türil on 15;
ainetundide klassiruumide asukohad ajavad väga segadusse ja õpetajad on ka palju leebemad minu arust????;
kõik õpilased on siin super vahvad, õpetajad ka.
Täna oli mul veel trenn, mis ei läinud just kõige paremini???? Väänasin jala välja libisedes ja kukkudes. Niiet õieti trenni ei saanudki teha☹ Pilt on tehtud geograafia tunnis, kus pidime valmistama plakatit ning telefonist infot otsima, kuid taevas oli liiga ilus, et pilti tegemata jätta????.

Teise nädala esimene päev. Koolis oli kõik tip-top, tunnid olid kirjandus, inglise keel, saksa keel, mate, 2x kehalist ja loodusõpetus. Matemaatikas oli meil täna kontrolltöö, mis läks loodetavasti hästi, sest see teema oli minu arust kerge, mis me õppisime. Kehaline oli meil täna poiste kehalise õpetajaga, nalja sai????.
Loodusõpetuses oli tunnikas, midagi ei saanud aru???? Kuid halbu hindeid mulle ei panda???? Peale kooli koju kiiresti koju, sööma, trenni. Trenn polnud kõige raskem, ega ka kõige kergem, normaalne. Korda läinud päev ja kindlasti tuleb neid veel.???? Pilti pole.

Teise nädala kolmas päev. Ei oskagi enam miskit kirjutada???? Kõik läheb ikka nii, kuidas minema peab, hästi. Tänased tunnid: matemaatika, geograafia, matemaatika, ajalugu, inglise keel ja saksa keel. Inglise keeles ja saksa keeles oli töö, loodame, et läks hästi???? Peale kooli koju, ÜKEsse ja ujuma. Trenn oli väga mönus???? Eile ma ei teinud kokkuvõtet, kuna olin veidike “tõbine” ja kosusin ühe päeva????.

Teise nädala eelviimane päev. Koolis läks hästi, naljakalt???? Tunnid olid eesti keel, muusika, loodusõpetus, 2x matet, kunst ja arvutiõpetus. Kuigi ma loodusõpetuses väga suur käpp ei ole, sain ma täna üllataval kombel kõigest aru. Matemaatikas tuli uus teema ja no sellest ei saanud küll muffigi aru. Peale kooli koju ja kohe bussi peale ning trenni. ÜKE polnud raske, ujumine aga küll. Jäin ellu????. Homme on viimane päev vahetusõpilasena, eks näis kuidas päev möödub????.

Viimane päev vahetusõpilasena. See päev oli lihtsalt niinii tore❤. Ma olen nii tänulik et mul oli võimalus olla vahetusõpilane ja käia treener Kaja trennides, kuigi veel üks trennipäev on minna. Need 2 nädalat olid nii põnevad ja kogemusrikkad, naljakad ja palju muud. Ma olen palju enesekindlam, julgem ja hakkavam. Suuuuuuuuuur aitäh Jaanale, kes oli mulle nii palju toeks ja abiks. Klass oli ülimega tore ja vinge☺. Õpetajad olid väga-väga lahked ja mõistvad. Neid tundeid ei saa kirjeldada. Ühesõnaga, meeletult vinged 2 nädalat❤. Nüüd on homme veel ainult trenn ja siis on kõik. Ees ootavad peale seda Eesti meistrivõistlused.
Suured tänud ka VeniVidiVici Õpilasvahetusele!


Mariette Villems
Türi Põhikool

Pole kommentaare

Kommenteeri