Kõik tahtsid mind nii õpilasvahetuse ajal aidata…

Kõik tahtsid mind nii õpilasvahetuse ajal aidata…

Minu nimi on Nikolai. Loksal, kus ma elan, on ainult üks kool (Loksa Gümnaasium), kus eestlased ja venelased õpivad koos küll ühes majas, kuid on ikkagi eraldi. Ainult kehaline kasvatus ja tööõpetus meil on koos.
Soovisin osaleda õpilasvahetuses ning alguses ei tahtnud kaugele minna. Otsustasin osaleda neljanädalases õpilasvahetuses oma koolis Loksa Gümnaasiumis, kuid eestikeelses klassis.
Alguses ma muidugi kartsin, et ei saa hakkama, et ei saa õpilaste ja õpetajatega hästi läbi. Aga kõik läks suurepäraselt! Kõik õpetajad olid väga sõbralikud. Kui ma ei jõudnud klassitööd lõpuni teha, siis nad lubasid kodus lõpetada või andsid mulle pool koormust. Õpilastega mul ka vedas, kõik tahtsid mind aidata, kõik olid minuga lahked.
Mul oli nii hea eesti keele praktika selles klassis! Ma hakkasin paremini rääkima ja aru saama, millest teised rääkisid. Vahetunnis me ka rääkisime pidevalt eesti keeles. Kodus ma lugesin igal õhtul eestikeelset raamatut. Sellest oli ka palju kasu. Tunni ajal püüdsin alati vastata õpetaja küsimustele, et oleks rohkem praktikat.
Ma soovitan kõikidele osaleda õpilasvahetuses, kui te tõesti tahate õppida eesti keelt. Alguses on muidugi raske, aga lõpunks saate aru, et tasub proovida, sest tõesti on väga head tulemused. Minu tulemus on selline, et ma jäingi eesti klassi. Mu uued õpetajad ja õpilased pakkusid mulle seda võimalust ja ma otsustasin nendega edasi õppida.

Nikolai, Loksalt

Pole kommentaare

Kommenteeri