Miks minna vahetusõpilaseks?

Miks minna vahetusõpilaseks?

Vahepeal on huvitav lugeda noorte mõtteid juba enne vahetusõpilaseks minemist. Mis motiveerib noori osalema? Miks vahetusse minna soovitakse? Cariina, kes tänaseks hetkeks on juba õpilasvahetusest tagasi, jagas enda mõtteid enne vahetusperioodi. Ehk on tema jutus miski, mis sind kõnetab?

Olen ühe korra varem vahetusõpilaseks käinud VVV kaudu ning kuna see oli väga huvitav kogemus, teadsin kohe, et soovin veel vahetusõpilane olla. Eelkõige sellepärast, et see annab hea võimaluse ühelt poolt näha elu teistes koolides ning tutvuda nende koolisüsteemiga, kuid õpilasvahetuse kaudu saab ka uusi tutvusi ning sõpru. See on hea vaheldus oma koolist ja paneb kodukooli teisiti nägema.

Olen alati otsinud väljakutseid ja üritan end panna uutesse situatsioonidesse, sest kõik huvitav juhtub väljaspool minu mugavustsooni ning õpilasvahetus on kindlasti asi, mis mind mugavustsoonist välja utsitab. Kuna eelmine õppeaasta vahetusse ei saanud minna, siis seda suurem oli soov sel aastal ikka vahetuses taas ära käia.

Pole kommentaare

Kommenteeri