Õpilasvahetus andis mulle unustamatu kogemuse!

Õpilasvahetus andis mulle unustamatu kogemuse!

Anastasija osales õpilasvahetuses, sest soovis uurida erinevusi eesti ning vene kooli vahel. Samuti soovis ta saada uusi kogemusi, leida uusi tutvusi ning mõista eestlaste kultuuri ja mentaliteeti. Ka eesti keele oskust soovis ta paremaks muuta!

“Mul oli väga suur hirm, et ma ei saa mitte midagi aru, kartsin alustada rääkimist eesti keeles. Aga juba esimesel päeval see hirm kadus ära kohe, kui ma esitasin küsimusi klassikaaslastele,” sõnas Anastasija. Ta tõdes, et sai aru, et ei pea kartma rääkida, sest sind mõistetakse ka siis, kui sa teed mõne vea. Anastasijale andis õpilasvahetus unustamatu kogemuse, mida ta poleks saanud, kui poleks läinud eesti kooli.

Kõige raskem oli Anastasija jaoks esimesed õpilasvahetuse päevad, kuna raske oli veel mõista eesti slängi. Ta tõdeb, et vahel segasid klassikaaslased kokku lausa kolm keelt: vene, inglise ja eesti ning siis tekkis arusaamatusi mõistmisel. Anastasija sõnab, et ühed kõige põnevamad seigad õpilasvahetuse jooksul olid tegevused, mida tehti kooliväliselt. “Võtsin osa isegi võrkpallivõistlustest, mis toimusid gümnaasiumiklasside seas,” sõnas ta.

Anastasija soovitab õpilasvahetuses osaleda ka teistel noortel. Ta sõnab, et see aitab ületada hirmu võõrkeeles suhtlemise ees!

Anastasija Tallinnast

Pole kommentaare

Kommenteeri