Õpilasvahetuse ajal saad iseseisvaks ja mingis mõttes ka vabaks

Õpilasvahetuse ajal saad iseseisvaks ja mingis mõttes ka vabaks

Mina soovisin osaleda õpilasvahetuses, sest tahtsin arendada oma eesti keele oskust ja praktikat, leida uusi sõpru ja arendada ka minu klaverimängu oskusi,” sõnas Ustinia. Ta soovis õppida just Tallinna Muusika- ja Balletikoolis, sest soovib järgmisel aastal sinna ka ise õppima minna. Vahetuskooli valiski ta just selle põhjal, et seal sai lisaks eesti keele oskuse arendamisele tegeleda ka professionaalselt muusikaga.

“Kartsin natuke, kuidas mind võtavad vastu klassikaaslased ja pere,” sõnas Ustinia küsimuse peale, millised ootused ja hirmud oli tal enne õpilasvahetust. Kuid kõik läks väga hästi! “Ootused olid väga kõrged, aga mina isegi ei saanud kujutada ette, et päris elus tuleb kõik niivõrd hästi!” sõnas ta.

Õpilasvahetus andis Ustiniale juurde uued sõbrad ja pere Tallinnas. Samuti uued teadmised eesti keele kohta ning iseseisvust. “Ka ühistranspordi kasutamise oskust ja orienteerumist suures linnas,” lisas ta.

“Kõik läks hästi! See oli lihtsalt unustamatu! Klassikaaslased, pere, linn, kool – kõik oli ideaalne!” sõnas Ustinia küsimuse peale, mis läks tal õpilasvahetuse jooksul hästi. “Kõige põnevam oli teine nädal, kuna sinul juba on sõbrad ja aeg jookseb väga kiiresti! Ma soovitan kõigil minna õpilasvahetusse, kuna sa saad väga palju erinevaid kogemusi. Kõige lahedam hetk oli minu viimane öö. Minu õpilasvahetuse õde kutsus sleepoveriks sõbrannad ja meie veetsime aega koos! Nüüd oleme ka sõbrannad ja ma juba ootan, millal me veel näeme.”

Ustinia soovitab õpilasvahetuses osaleda ka teistel noortel. “See on hea võimalus teha kasulikku ja põnevat asja. Sa saad väga palju kogemusi, uusi sõpru ja tuttavaid. Saad vaadata teist linna, eesti kultuuri, meelelahutusi, teiste noorukite elu ja huvisid. Õpid slängi. Saad iseseisvaks ja mingis mõttes ka vabaks.” Ustinia sõnab, et see on väga lahe võimalus leida end ja proovida elada teises peres. “Mulle kõik väga meeldis ja loodan, et minu lugu annab teile julgust ka proovida!”

Ustinia Narvast

 

Pole kommentaare

Kommenteeri