Sain tänu õpilasvahetusele teada, et olen palju julgem, kui enne arvasin

Sain tänu õpilasvahetusele teada, et olen palju julgem, kui enne arvasin

Minu õpilasvahetus kestis 4 nädalat. Õpin Kohtla-Järve Järve Koolis, kuid õpilasvahetuse ajal läksin Noarootsi Kooli. Sain elada sel ajal kooli lähedal asuvas õpilaskodus.

Soovisin eelkõige arendada oma eesti keele oskust ja viibida eestikeelses keskkonnas, kus saan suhelda ainult eesti keeles. Soovisin saada palju eesti keele praktikat ning selleks tundusid Lõuna-Eesti või Lääne-Eesti koolid kindlasti hea valikuga. Noarootsi Kool on suhteliselt väike, aga väga hubane, pika ja väärika ajalooga kool, mis asub Läänemaal, Lääne-Nigula vallas. Koolis säilitatakse rannarootslaste traditsioone, gümnaasiumis õpitakse ka Põhjamaade kultuuri ja rootsi keelt. Kooli lähedal asub õpilaskodu, kus on mugav elada.
Noarootsi Koolis on saanud pikaajaliseks traditsiooniks Luciapäeva tähistamine 13. detsembril, kus ka mul õnnestus käia. See on päev, mida Eestis tähistatakse eeskätt just rannarootsi aladel, sh Noarootsis.
Noarootsi Kool tähistas Luciapäeva imeilusa kontserdiga – kõlasid kaunid rootsikeelsed jõululaulud. Luciapäev tuletab inimestele meelde valguse võitu pimeduse üle ning selle kontsert juhatas kenasti sisse ilusa jõuluaja.
Olen loomult tagasihoidlik ja alguses kartsin, et ei saa vabalt teistega eesti keeles rääkida, aga sain juba esimesest päevast aru, et see ongi ju mu õpilasvahetuse eesmärk – hakata julgemini eesti keeles rääkima ja eesti keelt vabamalt kasutama.

Õpilasvahetus andis mulle palju julgust eesti keeles rääkida ja palju teadmisi eesti keele kasutamiseks. Sain teada igasuguseid igapäevaelu väljendeid, slängi ja muud sellist. Leidsin endale ka uusi sõpru, kellega jätkan suhtlemist eesti keeles. Enda kohta avastasin seda, et olen tegelikult palju julgem, kui olen seni seda arvanud.
Õpilasvahetuses läks hästi see, et sain palju suhelda. Mul oli võimalus rääkida nii õpilasvahetuse mentorite, kaasõpilaste, õpetajate, õpilaskodu kasvatajate ja direktoriga. Sain olla ja õppida täielikult eestikeelses keskkonnas.
Nädalavahetustel käisin kodus, sest õpilaskodu oli siis suletud ja see sõit oli pikk, kuid MTÜ VeniVidiVici kompenseeris mulle kõik sõidukulud.

Mulle meeldis õpilasvahetuse korraldamine ja ka koordinaator, kes mind väga motiveeris ja aitas igasuguste küsimuste ning muredega, samuti andis nõu vahetuskooli valiku osas. Koordinaator oli sõbralik ja lahke.
Soovitan kõikidel noortel õpilasvahetuses osaleda, sest see on suurepärane võimalus laiendada oma silmaringi, saada tegelikku keelepraktikat ning leida palju uusi sõpru.

Mihhail, Kohtla-Järvelt

Pole kommentaare

Kommenteeri