Vene keele praktika õpilasvahetuse abil!

Vene keele praktika õpilasvahetuse abil!

Tead seda tunnet, kui oled koolis mitu aastat õppinud vene keelt, aga rääkida ei oska ega julge? Soov arendada enda vene keele oskust oli see, mis Marilini meie programmi juurde tõi ning viis ta seiklusele Lasnamäe Vene Gümnaasiumisse.

Hakkasin eelmisel aastal huvi tundma võimaluste kohta, mis aitaks mul arendada oma vene keele oskust ning nii leidsin VeniVidiVici. Kirjutasin neile ja sealt see alguse sai… Ette tuli koroona ja minu õpilasvahetus lükkus edasi ning olin juba lootust kaotamast. Veebruari alguses sain aga kirja ja mulle pakuti võimalust õppida kaks nädalat Lasnamäe Vene Gümnaasiumis. Soovisin minna küll Narva, kuid ööbimine oli lihtsam leida Tallinna ning see sai otsustavaks.
Raske oli harjuda teistsuguse keskkonna ja suurema kooliga. Õppisin palju tänu klassikaaslastele, kellelt julgelt küsisin, mida üks või teine sõna tähendab. See, et õppisin nende klassis, aitas arendada ka nende eesti keele sõnavara. Minu klassis räägiti eesti keelt vähe ja paljud kartsid minuga rääkida, aga saime kõik tegelikult hakkama.
Kool oli minu jaoks väga suur, õpin ise koolis, kus on 160 õpilast ja järsku sattusin ma kooli, kus on 1200 õpilast. Toidud maitsesid natukene teistmoodi ja järjekordades ei olnud ma harjunud ootama, sest minu koolis neid pole. Üks huvitavamaid asju oli minu jaoks nende mõistes lõokese päev, kus minu klassi tüdrukud käisid igas klassis esinemas. Täiesti tavaline oli selle päeva juures ka see, et küpsetati pirukaid, mis olid imemaitsvad.
Mina soovitaksin väga õpilasvahetust, kuigi 9 klassis oli mul enda kooliasju tagantjärgi raske teha, kuid see oli seda igati väärt. Ma sain juurde uusi tutvusi, keelelisi teadmisi, imelise kogemuse ja palju muud. Mina, kellel ei olnud üldse hea vene keele oskus ja olin õppinud seda ainult koolipingis, läksin venekeelsesse kooli ja sain hakkama! Lasnamäe Vene Gümnaasiumis oli imeline juhendaja, kelle poole sain pöörduda. Aitäh!

Ära oota, vaid kirjuta juba praegu VeniVidiVicile ja osale õpilasvahetuses!

Pole kommentaare

Kommenteeri